Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/stron/public_html/l-i.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Oryginalne imiona obcego pochodzenia 2018

Oryginalne zagraniczne imiona

Jeszcze do niedawna w Polsce nadawano dzieciom głównie imiona świętych i błogosławionych, jednak za sprawą znanych dzieł literackichwraz ze wzrostem popularności zagranicznych seriali filmowych czy też telenowel modne stały się imiona obcego pochodzenia, które nosili ulubieni bohaterowie. Niektóre z nich posiadają polskie odpowiedniki, a inne zostały przejęte bez zmian do naszego języka. Warto podkreślić to, że wiele z nich już się tak zadomowiło w naszych kalendarzach, iż większość traktuje je jako rodzime i zapomina o tym, ich pochodzą z innych państw.

Z pewnością, do najpopularniejszych należą imiona pochodzenia angielskiego, wśród których możemy wymienić następujące nazwy własne: Wanesa, Vivien, Norma, Jessica, Angelika, Edyta, Brenda, Alicja, Ada, Edward, Edgar, Alan, Brad, Dylan, Kevin. Oczywiście, nie mniej śliczne są imiona francuskie, np. Żaneta, Bernadetta, Żaklina/Jacquelline, Mariola. Poza tym, w ostatnim czasie trendy są imiona zaczerpnięte z języka hiszpańskiego, takie jak Izabela, Karmen, Mercedes, Matylda, Diego, Carlos. Oprócz tego, na uwagę zasługują także imiona pochodzenia włoskiego, które od lat uznawane są za bardzo romantyczne i ładnie brzmiące. Przykładowo możemy tu wymienić imiona: Wioletta, Romeo, Franciszek, Bonawentura, Luana/ Luna. Nie zapominamy również o  ślicznych imionach greckich, które równie łatwo wpadają w ucho i są niezwykle melodyjne, a do najpopularniejszych z nich możemy zaliczyć imię Nikodem, Anastazja, Aleksander, Dorota, Sandra, Ireneusz, Apollo, Teodor, Dionizy, Dorian, Damian.

Nie możemy tu nie wspomnieć o modnych imionach, które zostały zaczerpnięte od naszych sąsiadów. W pierwszej kolejności wymienimy te, które pochodzą z litewskiego – Aldona, Lubert, Olgierd, Kiejstut, Grażyna, Witold, Wacław, Danuta. Godne uwagi są także imiona pochodzenia germańskiego/niemieckiego, wśród których trzeba wymienić takie nazwy własne jak: Ernest, Alvin, Hubert, Amelia, Adolf, Adelajda, Irmina, Diter, Ulryk. Warto tu jeszcze wspomnieć o imionach rosyjskich, np. o Nadii, Borysie, Kalinie, Tamarze, Nadziei, Lenie, Darii. Oczywiście, w naszym kraju są niezwykle popularne imiona hebrajskie, wśród których warto wskazać, takie jak Abdiasz, Jordan, Abel, Aneta, Ewa, Michał, Daniel, Mateusz i Aron. Natomiast w mniejszym stopniu nadawane są u nas imiona celtyckie, np. Brygida, Artur, Oliwier i skandynawskie, np. Dagmara, Olaf, Igor, Aksel i Bogdan.

Reasumując, w imiennikach możemy odnaleźć jeszcze wiele odniesień do innych języków, których nie sposób wszystkich wymienić. Jednakże trzeba obiektywnie przyznać, iż imiona zagraniczne są bardzo ładne i stanowią wspaniałą alternatywę dla imion  staropolskich.